• 0216 - 606 30 38

Sıkça Sorulan Sorular

SİZE NASIL GÜVENEBİLİRİM?

Tez danışmanlığı olarak isimlendirilen sektörde en çok karşılaşan durumlardan bir tanesi dolandırıcılıktır. Maalesef yaptığımız işte çoğu sözde tez yazarı, öğrencileri şikayet etme vb. ile tehdit etmekte, onları korkutmakta, ekstra para talep etmekte ve öğrencinin çalışmasını tamamlamayarak ya da eksik vererek mağduriyet yaşatmaktadır. Bu insanlar çoğunlukla lisans öğrencisi olup, tez danışmanlığı konusunda akademisyenlerimiz var, sizi hocalarımıza yönlendireceğiz gibi yalanlar ile bir şekilde ikna çabalarına girişirler. Detaylı şekilde incelediğiniz zaman bu insanların birçoğunda iletişim numarası bile yoktur. İletişim numarası olanlarda kullan at olarak değerlendirilebilecek cep numaraları yazılıdır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise bu tarz sayfaların bir iletişim adresinin olmamasıdır.
Bu noktada biz, kurumsallığımızı ve çalışma prensibimizi ön plana çıkarmak sureti ile müşterilerimizin güvenini tahsis etme gayretindeyiz. Danışmanlık sağladığımız her bir müşterimizi ofisimize davet etmekte, tez hazırlama süreci üzerinde istişareler yürütmekteyiz. Ödeme planında savunma sonrasına taksit ya da taksitler bırakmak sureti ile kendimize olan güvenimizi ortaya koymaktayız.

SÜREÇ İÇERİSİNDE SİZİNLE NASIL İLETİŞİM KURACAĞIM?

Size atanan koordinatöre Pazartesiden Cumartesiye kadar 09.00-20.00 saatleri arasından şahsi cep numarası üzerinden dilediğiniz an ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte, aklınıza takılan her türlü soru için santralimizi arayabilir ya da doğrudan ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Revize gibi talepler olması durumunda bu taleplerin mutlaka yazılı olarak tarafımıza iletilmesini istemekteyiz.

ÇALIŞMALARINIZIN ORİJİNALLİĞİNİ NASIL İSPATLIYORSUNUZ?

Öğrencinin bizimle tez danışmanlığı konusunda anlaşmasından sonra, kendisi için bir Turnitin hesabı oluşturuyoruz. Öğrenci sadece kendisine ait olan bu hesap üzerinden çalışmanın orijinalliğini bizzat sorgulayabilmektedir.

KESİN MEZUN OLACAK MIYIM?

Evet, sizi kesinlikle mezun edeceğiz. Bunu iddia etmemizi sağlayan şey yaptığımız işlere çok güvenmekle birlikte, süreci doğru şekilde yönettiğimize olan inancımızdır. Her ne kadar özgün ve profesyonel çalışmalar ortaya koyuyor olsak da, maalesef ülkemiz lisansüstü sisteminde önemli olan şey atanan danışmanın görüşüdür. Bu nedenle bizler, danışmanınızın onaylamadığı hiçbir parçayı teze yerleştirmiyoruz. Her parçada kendisinin görüşünü alıyor, talep edilen revizeleri harfiyen yerine getiriyoruz. Bu şekilde yürütülen sürecin sonunda savunma tarihi verilen öğrenciyi mezun olarak değerlendiriyoruz. Çünkü, hiçbir danışman her parçasını gördüğü ve tek tek revize ettiği bir çalışmanın savunmada reddedilmesine ya da uzatma almasına müsaade etmez. Bu nedenle %100 mezun olacağınızı garanti ediyoruz.

ÜCRETLENDİRMEYİ NASIL SAĞLIYORSUNUZ?

Tez danışmanlık hizmetinde ücretin belirlenmesinde en önemli unsur çalışmanın türü, konu ve çalışmanın bağlı olduğu disiplinidir. Çalışmanın sayfa sayısı bizim fiyat politikamız üzerinde herhangi bir etkiye sahip değildir. Çünkü, ortaya koyulan ürün bir araştırma sorusunun yanıtı olduğundan bunu sayfa sayısı ile sınırlandırmanın ve ona göre fiyatlandırmanın yanlış olduğu düşüncesindeyiz.

Fiyatlandırma işleminde genel olarak çalışma türüne ve çalışmanın bağlı olduğu disipline göre belirlediğimiz aralıklar üzerinden teklifler geliştirmekteyiz. Bu aralık içerisinde seçim yaparken, çalışmanın yöntemi devreye girmekte ve bizim açımızdan harcanacak zamana bağlı olarak fiyat ortaya çıkmaktadır. Bununla birlikte, acil teslimat istenen çalışmalarda ayrıca fiyat politikası uygulamaktayız.

PEŞİNAT ALMADAN ÇALIŞMAYA BAŞLAMANIZ MÜMKÜN MÜDÜR?

Maalesef bu sorunun yanıtı hayır olacaktır. Oluşturduğumuz sistemde tez danışmanlığı sürecinde öğrencileri korumak üzere hareket ettiğimiz gibi kendimizi de korumak durumundayız. Geçmiş deneyimlerimizde herhangi bir peşinat almadan başlanan çalışmalarda iptal ya da tekrar iletişim kuramama gibi sorunlar ile karşılaştığımızdan dolayı, tez danışmanlık sürecini başlatmak için mutlaka peşinat talep etmekteyiz.

ARKADAŞLARIMI DA GETİRSEM ÜCRETLENDİRMENİZDE BİR DEĞİŞİKLİK OLUR MU?

Evet, Tez Merkezi olarak arkadaşlarını getiren öğrencilere indirim uygulamaktayız. Sıklıkla tez yazdırma talebi ile ulaşan öğrencilerden bu soruyu duyduğumuz için uyguladığımız indirimi belirli bir yüzdeye bağlama gereği hissettik. Öğrencilerin referans olduğu her çalışma başına %10 indirim uygulamaktayız.

LİSANS ÇALIŞMALARINI YA DA ÖDEV, SUNUM GİBİ PRATİK İŞLERİ NEDEN YAPMIYORSUNUZ?

Doğrusunu söylemek gerekirse ödev ve sunum gibi işler kolay bir şekilde kazanç sağlanabilecek, günü kurtarma niteliğine sahip taleplerdir. Bununla birlikte lisans tezleri de iyi bir gelir kaynağı olabilir. Ancak bizler, kuruluşumuzun ilk yıllarında lisans düzeyini ve ödevleri basamak olarak kullanmış olsak da, günümüz koşullarında bu tür taleplere kesinlikle yanıt vermiyoruz. Bunun gerekçesini iki şekilde açıklayabiliriz:

Öncelikli olarak oluşturduğumuz kadro, tez yazımı konusunda profesyonelleşmiştir. Kendilerinin ortaya koyduğu her türlü metin, hakem ya da jürinin olduğu her alanda kabul edilecektir. Lisans düzeyini ya da ödev gibi görece basit olması gereken çalışmaları değerlendirdiğimiz zaman bizim çalışmalarımızın fazla akademik olduğunu görmekteyiz. Geçmiş tecrübelerimizde ödev ya da lisans tezinin teslim edildiği hocalardan, hazırlanan çalışmanın çok profesyonel olduğu ve öğrencinin bunu yapamayacağı şeklinde dönüşler aldığımızdan dolayı bu alanda hizmet vermemekteyiz.

İkinci unsur olarak ise ücret politikamızı öne sürebiliriz. Günümüzde çoğu lisans tezinin bir yüksek lisans kadar sayfa sayısına sahip olması gerektiğini düşünen akademisyenlerin sayısı oldukça fazladır. Yaptığımız çalışmalar bizim için bu noktada yüksek lisanstan herhangi bir şekilde ayrışmamakta, dolayısı ile eş fiyatlar otaya çıkmaktadır. Ancak, sunulan fiyatların lisans düzeyi ve ödevler için yüksekliği de kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenleri göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı minimum yüksek lisans olarak sınırladık.